A A A
SmodBIP

Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /bip/php/link.php on line 298
To jest wersja archiwalna z dnia 08.11.2012, zobacz aktualną wersję tej strony.
Zmiany wprowadzono z powodu: aktualizacja

Aktualności

Sezon 2012/2013

W przygotowaniu:

  • Bajka muzyczna "Niesamowita przygota Robaczka Kłaczka" - premiera 29.11.2012 r.
  • spektakl "Przyjazne dusze" reż. Jerzy Bończak, premiera grudzoeń 2012 r. 

    Nowości na afiszu

  • HEMAR W CHMURACH. KABARET
    spektakl muzyczny

BYĆ JAK KAZIMIERZ DEYNA

Premiera 08.09.2012 r. 

Ironiczny, ale niepozbawiony ciepła Polaków portret własny w ujęciu młodego dramaturga Radosława Paczochy!
reżyseria - Gabriel Gietzky, scenografia – Maria Kanigowska, ruch sceniczny – Witold Jurewicz.
      „Być jak Kazimierz Deyna” jest słodko-gorzką opowieścią o losach trzydziestokilkuletniego Polaka, który urodził się w dniu, w którym Kazimierz Deyna strzelił pamiętnego gola w meczu z Portugalią. Ten fakt zdeterminował postępowanie Bohatera, który postanowił ulepić swoje życie na kształt wielbionego piłkarskiego idola. Sarkastyczna, ale i pełna ciepłego humoru opowieść o dorastaniu, niejednej miłości i życiowych wyborach, w której bramki strzelają Deyna i Boniek, białe skarpetki mają moc afrodyzjaku, pożądanie prowadzi do czystości, a Matka-Polka rozprawia się z rynkami wschodnimi. Śmieszna i wzruszająca historia człowieka urodzonego w PRL-u, który dojrzewa w burzliwych czasach transformacji….

Grają: Michał Chorosiński (Teatr Polski, Wrocław), Iwona Chołuj, Teresa Dzielska, Sylwia Karczmarczyk, Małgorzata Marciniak, Agata Ochota – Hutyra, Sebastian Banaszczyk, Waldemar Cudzik, Andrzej Iwiński, Bartosz Kopeć, Antoni Rot.

P R E M I E R A !
NIEBEZPIECZNE ZWIĄZKI
Christopher Hampton wg powieści Pierre Chaderlosa de Laclosa, przekład – Piotr Szymanowski,
reżyseria - Ingmar Villqist; scenografia – Marcel Sławiński, kostiumy – Katarzyna Sobańska, asystent reżysera – Esteban Penuela

Producenci spektaklu: Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie i Teatr Nowy w Zabrzu

(…) wszystko, co najważniejsze, zdarzyło się przed podniesieniem kurtyny, a to, co oglądamy, to finał popełnionych kiedyś czynów" (Ingmar Villqist)

Sztukę zrealizował Ingmar Villqist – ceniony reżyser; dramaturg (autor sztuk takich jak: „Noc Helvera”, „Beztlenowcy”…) ; laureat wielu prestiżowych nagród; dyrektor Teatru Miejskiego w Gdyni w latach 2008 – 2010.

Scenografię i kostiumy przygotowali: Katarzyna Sobańska i Marcel Sławiński – laureaci nagrody w kategorii Scenografia za film „W ciemności” w reż. Agnieszki Holland na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni w 2012 r.

„Niebezpieczne związki” - jedna z najbardziej frapujących i zagadkowych historii miłosnych odżyje na nowo - tym razem na scenie Teatru im. Adama Mickiewicza. Należąca już do kanonu klasyki literatury historia nie traci nic na swej aktualności.

Porusza bowiem kwestie uniwersalne - stawia pytania o granice wolności, niezależności, o możliwość manipulacji emocjami, o ponadczasowy konflikt między sercem a rozumem, a także między kobietą i mężczyzną.

Akcja spektaklu rozgrywa się we Francji w roku 1788, w środowisku arystokracji, w przededniu wybuchu Wielkiej Rewolucji Francuskiej. Markiza de Merteuil prosi swojego byłego kochanka Viconte de Valmonta o pewną przysługę. Jej były mąż planuje bowiem małżeństwo z młodą i cnotliwą Cecile de Volanges. Markiza pragnie, by Valmont uwiódł dziewczynę przed ślubem. Sam Valmont planuje jednak uwieść inną kobietę, bogobojną mężatkę... Rozpoczyna się misterna, wyrafinowana gra, w którą wikłają się coraz to nowe osoby…

Grają: Renata Dancewicz, Zbigniew Stryj,
Joanna Falkowska, Agnieszka Łopacka, Anna Konieczna, Czesława Monczka, Sylwia Oksiuta, Dagmara Ziaja, Hubert Bronicki, Robert Rutkowski, Marian Wiśniewski

Premiera częstochowska – 24 czerwca 2012 r.
Premiera zabrzańska – 26 maja 2012r.

scenariusz, współpraca reżyserska – Robert Dorosławski,
reżyseria – Piotr Machalica,
scenografia – Krzysztof Kelm, choreografia – Jakub Lewandowski, aranżacje – Marcin Lamch, przygotowanie muzyczne – Marzena Lamch – Łoniewska, asystent reżysera – Sylwia Karczmarczyk

Marian Hemar – poeta, satyryk, dramaturg, reżyser, autor tekstów do ponad dwóch tysięcy piosenek. Przed wojną związany z warszawskim kabaretami: Qui pro Quo i Cyrulik Warszawski.

„Po każdej premierze w Qui pro Quo cała Warszawa bawiła się jego skeczami i dowcipami, a cała Polska śpiewała jego piosenki. „Czy pani Marta jest grzechu warta?”, „Upić się warto”, „Kiedy już zakwitną białe bzy”– to tylko kilka przykładów szlagierów, które do dzisiaj są popularne, choć mało kto wie, że ich autorem jest właśnie Hemar” – pisze Anna Wołek w przedmowie do książki „Pięć sztuk scenicznych Mariana Hemara”.
W spektaklu „Hemar w chmurach” usłyszą Państwo niezwykłej urody piosenki, zarówno te mniej znane, jak i te najpopularniejsze: „Tyle jest miast”, „Titina”, „Rumba”, „Krzyżówka” i wiele innych. Oprócz piosenek, scenariusz budują wyśmienite skecze, które są majstersztykiem sztuki satyrycznej wszech czasów.

Obsada: Piotr Machalica, Iwona Chołuj, Marta Honzatko, Sylwia Karczmarczyk, Małgorzata Marciniak, Agata Ochota – Hutyra, Waldemar Cudzik, Adam Hutyra, Andrzej Iwiński, Maciej Półtorak, Antoni Rot

przy fortepianie – Michał Rorat

PREMIERA JUBILEUSZOWA – 7 października 2012 r.

INFORMACJE I ZAMÓWIENIA – (34) 372 33 27 (47, 57); bow@teatr-mickiewicza.pl



Opublikował: Asia Karkoszka
Publikacja dnia: 08.11.2012
Podpisał: Mariusz Szydlowski
Dokument z dnia: 11.01.2010
Dokument oglądany razy: 4 104