A A A
SmodBIP

Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /bip/php/link.php on line 298
To jest wersja archiwalna z dnia 16.03.2016, zobacz aktualną wersję tej strony.
Zmiany wprowadzono z powodu: aktualizacja

Aktualności

W przygotowaniu:

"EFEKT"

Lucy Prebble, tłumaczenie Klaudyna Rozhin, reżyseria Adam Sajnuk,

scenografia - Katarzyna Adamczyk, muzyka- Michał Lamża

obsada: Teresa Dzielska, Małgorzata Marciniak, ewelina Pankowska (gościnnie), Wojciech Brzeziński (Teatr Ateneum, WArszawa). Premiera 2. kwietnia 2016 r. 

"KREDYT"

Jordi Galceran, przekład - Rubi Birden, reżyseria Maciej Kowalewski.

Grają: Piotr Machalica i Piotr Borowski (gościnnie).

Premiera 30. kwietnia 2016 r.

Sezon 2015/2016

Premiery:

'PROCA' Nikołaj Kolada, przekład - Jerzy Czech, reżyseria - Andre Hubner Ochodlo

obsada: Adam Hutyra, Iwona Chołuj, Tomasz Wlosok (gościnnie)

premiera -18. grudnia 2015.

"Jaś i Małgosia" - premiera wznowieniowa 31.05.2015 r.

"Trener życia" Nick Reed, reżyseria Wojciech Malajkat - 11.04.2015 r.

"ZYCIE: TRZY WERSJE" - Yasmina Reza, reż. Piotr Machalica

premiera 21.02.2015r.

"Sprzedawcy gumek" hanoch Levin, rezyseria Andrzej Bartnikowski

premiera 20 grudnia 2014 r.

"Kopciuszek" Marta Guśniowska, reż. Jacek Popławski

premiera 27 11.2014 r.

reż. Robert Dorosławski

"HAMLET" W. Szekspir, rez. A. Hubner-Ochodlo

premiera 13 wrzesnia 2014 r.

Sezon 2014/2015

Premiery:

Sezon 2013/2014

W przygotowaniu:  "Moralnoćć Pani Dulskiej' w rezyserii Eweliny Pietrowiek premiera 29 marca 2014 roku, "Tango FM" w reżyserii Jacka Bończyka i "Hamlet" w rez. Andre Hubnera -Ochodlo

Na afiszu:

Gałganiarz i Patyczek

PRAPREMIERA
Robert Dorosławski na motywach opowiadań Włodzimierza Perzyńskiego, reżyseria – Dariusz Wiktorowicz, scenografia i kostiumy – Barbara Wójcik-Wiktorowicz, muzyka – Michał Makulski, choreografia - Arkadiusz Buszko, korepetycje wokalne – Marzena Lamch-Łoniewska
Prapremierowe przedstawienie oparte na motywach dwóch opowiadań znakomitego powieściopisarza i dramaturga okresu Młodej Polski Włodzimierza Perzyńskiego.
Autor scenariusza, Robert Dorosławski, rozbudował opowieść o nowe wątki i postaci, napisał piosenki, do których muzykę skomponował Michał Makulski. Powstała bajka, która w piękny i poetycki sposób mówi o zmaganiu się człowieka z przeciwnościami losu i przenikaniu się dobra i zła. Akcja rozgrywa się w mieście, a może w małym miasteczku, z całym jego pięknym i ubogim anturażem: zaułkami, piwniczymi izbami, gospodą. Dzięki magicznej Katarynce poznajemy historię chciwego Gałganiarza oraz biednego sieroty Antosia – Patyczka, który marzy o kochających rodzicach i ciepłym kącie. Podczas samotnej wędrówki Patyczek spotyka złego Gałganiarza, Złodziejaszków, Czarnoksiężnika, Zegarmistrza i zaczarowaną Papugę. Przeżywa mnóstwo niebezpiecznych przygód.

Premiera – 28 XI 2013 r.

Śmierć

Woody Allen
Przekład – Anna Kołyszko, opracowanie tekstu i reżyseria – Waldemar Śmigasiewicz, scenografia – Maciej Preyer, muzyka – Mateusz Śmigasiewicz

Waldemar Śmigasiewicz: “Głównym założeniem inscenizacyjnym sztuki “Śmierć” Woody Allena jest ukazanie jednego z problemów współczesnego człowieka. Chodzi tu o nieautentyczność istnienia i poczucie utraty tożsamości

Życie Kleimana, głównego bohatera sztuki Allena, zmienia się pewnego dnia
za sprawą zagadkowych morderstw gnębiących miasto, do których rozwiązania zostaje wciągnięty – wbrew swej woli.

”Smierć" to czarna komedia opowiadającą o drodze jaką, za przykładem losu Kleinmana, pokonać musi każdy z nas aby dowiedzieć się prawdy o sobie.

Grają: Adam Hutyra, Agata Ochota-Hutyra, Małgorzata Marciniak, Sebastian Banaszczyk, Bartosz Kopeć, Michał Kula, Maciej Półtorak, Antoni Rot, Robert Rutkowski, Adam Łoniewski, Łukasz Kaczmarek (gościnnie), Karol Pruciak (gościnnie), Mariusz Korek

Premiera – Sobota, 9 listopada 2013

Ostra jazda

Norm Foster, przekład i reżyseria – Mirosław Połatyński, scenografia – Wojciech Stefaniak, kostiumy – Stanisław Kulczyk
Norm Foster jest niezwykle popularnym i najczęściej wystawianym dramaturgiem kanadyjskim. Spektakl realizuje aktor, reżyser, założyciel i dyrektor kompani teatralnej Atlas Stage Productions Canada – Mirosław Polatyński.
Co się dzieję kiedy tracimy pracę? Szukamy nowej! Co robią bohaterowie „Ostrej jazdy”, którzy z dnia na dzień utracili pracę? Postanawiają iść na skróty. Nie chcą walczyć o nową posadę i czekać miesiącami na zatrudnienie. Sami wymyślają sobie zajęcie! Wpadają na karkołomny i dosyć niebezpieczny pomysł – postanawiają zrealizować… film erotyczny. Wszystko zaplanowane jest w szczegółach…ale jak to w farsach bywa, sytuacja szybko wymyka się spod kontroli i bardzo komplikuje.
Premiera 14 września 2013 r.
Obsada: Daphne – Agata Ochota-Hutyra, Rollie – Adam Hutyra, Jill – Sylwia Oksiuta, Alex – Bartosz Kopeć, Byron – Michał Kula

Sezon 2012/2013


  • NAPISZ DO MNIE

    Daniel Glattauer, przekład – Anna Wziątek, reżyseria – Marek Warnitzky, scenografia – Stanisław Kulczyk, choreografia – Izabela Chlewińska. ONA: Emmi, lat trzydzieści kilka, projektuje strony internetowe, jest szczęśliwą mężatką ON: Leo, pracuje na Uniwersytecie; niedawno zakończył swój długoletni związek z Marlene. MIEJSCE SPOTKANIA: przestrzeń wirtualna

    Emmi pisze maila do wydawnictwa z prośbą, aby nie przysyłało jej gazety, której prenumeratę dawno zakończyła. Popełnia błąd w adresie. Mail pomyłkowo trafia do Leo. Kurtuazyjna wymiana zdań między nieznajomymi szybko przeradza się intensywny dialog, który zbliża ich do siebie i niebezpiecznie oplata.

    Bohaterowie egzystują na pograniczu dwóch światów: realnego, bo przecież ONI ISTNIEJĄ naprawdę i świata wirtualnego, który rządzi się swoimi prawami. Pokusa spotkania jest jednak wielka…

    Obsada: Iwona Chołuj, Maciej Półtorak

    HEMAR W CHMURACH. KABARET
    spektakl muzyczny

    reżyseria– Piotr Machalica, scenografia – Krzysztof Kelm, choreografia – Jakub Lewandowski,aranżacje– Marcin Lamch, przygotowanie muzyczne– Marzena Lamch – Łoniewska, scenariusz,współpraca reżyserska– Robert Dorosławski

    Marian Hemar – poeta, satyryk, dramaturg, reżyser, autor tekstów do ponad dwóch tysięcy piosenek. Przed wojną związany z warszawskim kabaretami: Qui pro Quo i Cyrulik Warszawski.

    W spektaklu „Hemar w chmurach” usłyszą Państwo niezwykłej urody piosenki, zarówno te mniej znane, jak i te najpopularniejsze: „Tyle jest miast”, „Titina”, „Rumba”, „Krzyżówka” i wiele innych. Oprócz piosenek, scenariusz budują wyśmienite skecze, które są majstersztykiem sztuki satyrycznej wszech czasów.

    Obsada: Piotr Machalica,Iwona Chołuj, Marta Honzatko, Sylwia Karczmarczyk, Małgorzata Marciniak, Agata Ochota – Hutyra, Waldemar Cudzik, Adam Hutyra, Andrzej Iwiński, Maciej Półtorak, Antoni Rot

    przy fortepianie – Michał Rorat

BYĆ JAK KAZIMIERZ DEYNA

"Być jak Kazimierz Deyna"

Ironiczny, ale niepozbawiony ciepła Polaków portret własny w ujęciu młodego dramaturga Radosława Paczochy!
reżyseria - Gabriel Gietzky, scenografia – Maria Kanigowska, ruch sceniczny – Witold Jurewicz.
      „Być jak Kazimierz Deyna” jest słodko-gorzką opowieścią o losach trzydziestokilkuletniego Polaka, który urodził się w dniu, w którym Kazimierz Deyna strzelił pamiętnego gola w meczu z Portugalią. Ten fakt zdeterminował postępowanie Bohatera, który postanowił ulepić swoje życie na kształt wielbionego piłkarskiego idola. Sarkastyczna, ale i pełna ciepłego humoru opowieść o dorastaniu, niejednej miłości i życiowych wyborach, w której bramki strzelają Deyna i Boniek, białe skarpetki mają moc afrodyzjaku, pożądanie prowadzi do czystości, a Matka-Polka rozprawia się z rynkami wschodnimi. Śmieszna i wzruszająca historia człowieka urodzonego w PRL-u, który dojrzewa w burzliwych czasach transformacji….

Grają: Michał Chorosiński (Teatr Polski, Wrocław), Iwona Chołuj, Teresa Dzielska, Sylwia Karczmarczyk, Małgorzata Marciniak, Agata Ochota – Hutyra, Sebastian Banaszczyk, Waldemar Cudzik, Andrzej Iwiński, Bartosz Kopeć, Antoni Rot.


NIEBEZPIECZNE ZWIĄZKI
Christopher Hampton wg powieści Pierre Chaderlosa de Laclosa, przekład – Piotr Szymanowski,
reżyseria - Ingmar Villqist; scenografia – Marcel Sławiński, kostiumy – Katarzyna Sobańska, asystent reżysera – Esteban Penuela

Producenci spektaklu: Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie i Teatr Nowy w Zabrzu

(…) wszystko, co najważniejsze, zdarzyło się przed podniesieniem kurtyny, a to, co oglądamy, to finał popełnionych kiedyś czynów" (Ingmar Villqist)

Sztukę zrealizował Ingmar Villqist – ceniony reżyser; dramaturg (autor sztuk takich jak: „Noc Helvera”, „Beztlenowcy”…) ; laureat wielu prestiżowych nagród; dyrektor Teatru Miejskiego w Gdyni w latach 2008 – 2010.

Scenografię i kostiumy przygotowali: Katarzyna Sobańska i Marcel Sławiński – laureaci nagrody w kategorii Scenografia za film „W ciemności” w reż. Agnieszki Holland na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni w 2012 r.

„Niebezpieczne związki” - jedna z najbardziej frapujących i zagadkowych historii miłosnych odżyje na nowo - tym razem na scenie Teatru im. Adama Mickiewicza. Należąca już do kanonu klasyki literatury historia nie traci nic na swej aktualności.

Porusza bowiem kwestie uniwersalne - stawia pytania o granice wolności, niezależności, o możliwość manipulacji emocjami, o ponadczasowy konflikt między sercem a rozumem, a także między kobietą i mężczyzną.

Akcja spektaklu rozgrywa się we Francji w roku 1788, w środowisku arystokracji, w przededniu wybuchu Wielkiej Rewolucji Francuskiej. Markiza de Merteuil prosi swojego byłego kochanka Viconte de Valmonta o pewną przysługę. Jej były mąż planuje bowiem małżeństwo z młodą i cnotliwą Cecile de Volanges. Markiza pragnie, by Valmont uwiódł dziewczynę przed ślubem. Sam Valmont planuje jednak uwieść inną kobietę, bogobojną mężatkę... Rozpoczyna się misterna, wyrafinowana gra, w którą wikłają się coraz to nowe osoby…

Grają: Renata Dancewicz, Zbigniew Stryj,
Joanna Falkowska, Agnieszka Łopacka, Anna Konieczna, Czesława Monczka, Sylwia Oksiuta, Dagmara Ziaja, Hubert Bronicki, Robert Rutkowski, Marian Wiśniewski

Premiera częstochowska – 24 czerwca 2012 r.
Premiera zabrzańska – 26 maja 2012r.

HEMAR W CHMURACH. KABARET

scenariusz, współpraca reżyserska – Robert Dorosławski,
reżyseria – Piotr Machalica,
scenografia – Krzysztof Kelm, choreografia – Jakub Lewandowski, aranżacje – Marcin Lamch, przygotowanie muzyczne – Marzena Lamch – Łoniewska, asystent reżysera – Sylwia Karczmarczyk

Marian Hemar – poeta, satyryk, dramaturg, reżyser, autor tekstów do ponad dwóch tysięcy piosenek. Przed wojną związany z warszawskim kabaretami: Qui pro Quo i Cyrulik Warszawski.

„Po każdej premierze w Qui pro Quo cała Warszawa bawiła się jego skeczami i dowcipami, a cała Polska śpiewała jego piosenki. „Czy pani Marta jest grzechu warta?”, „Upić się warto”, „Kiedy już zakwitną białe bzy”– to tylko kilka przykładów szlagierów, które do dzisiaj są popularne, choć mało kto wie, że ich autorem jest właśnie Hemar” – pisze Anna Wołek w przedmowie do książki „Pięć sztuk scenicznych Mariana Hemara”.
W spektaklu „Hemar w chmurach” usłyszą Państwo niezwykłej urody piosenki, zarówno te mniej znane, jak i te najpopularniejsze: „Tyle jest miast”, „Titina”, „Rumba”, „Krzyżówka” i wiele innych. Oprócz piosenek, scenariusz budują wyśmienite skecze, które są majstersztykiem sztuki satyrycznej wszech czasów.

Obsada: Piotr Machalica, Iwona Chołuj, Marta Honzatko, Sylwia Karczmarczyk, Małgorzata Marciniak, Agata Ochota – Hutyra, Waldemar Cudzik, Adam Hutyra, Andrzej Iwiński, Maciej Półtorak, Antoni Rot

przy fortepianie – Michał Rorat

PREMIERA JUBILEUSZOWA – 7 października 2012 r.

INFORMACJE I ZAMÓWIENIA – (34) 372 33 27 (47, 57); bow@teatr-mickiewicza.pl



Opublikował: Asia Karkoszka
Publikacja dnia: 16.03.2016
Podpisał: Joanna Karkoszka-Toborek
Dokument z dnia: 11.01.2010
Dokument oglądany razy: 13 314